Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 18.00

Han Kriminal Yazıları Kopyalıyor!

Han Kriminal, https://bilirkisiraporlari com/ isimli internet sitesinde, başka sitelerden kopyaladığı yazıları kendisi yazmış, uzmanlık alanıymış gibi yayınlıyor. Web sitesi adeta bizim websitemiz kopyalanarak oluşturulmuş durumda. Herhangi bir makale yazdığımızda Han Kriminal’in kim olduğu belli olmayan yazarı yazımızı kopyalıyor, bir iki cümle ekleyip bir iki cümle çıkarıyor ve bu yazıyı kendileri yazmış gibi yayınlıyorlar. Kopya içerikler yaratmalarına rağmen bir çok konuda uzman oldukları propagandası yapan Han Kriminal ekibinin kimlerden oluştuğu belirsiz. Bilirkişilik yaptıklarını iddia eden bu kişiler yazı yazacak bilgiye sahip değil sanırım. Bu yüzden başkalarına ait yazıları kopyalamayı tercih ediyorlar. Kopyacılık yapan bu kişilerin bilirkişi raporları ne kadar güvenilir olacak bilmiyorum. Bir bilirkişi yazı kopyalayarak telif hakkı ihlaline yol açan böyle bir sahtecilik yapar mı? Bence bir bilirkişi sahtecilik yapmaz. Bilirkişi olmadığı halde kendisini bilirkişi olarak tanıtan kişilerin bu tür sahtecilikler yaptığı geçmiş tecrübelerimizle sabittir.

Web sitemizden kopyalanan içeriklere örnek vermek gerekirse;

Görüldüğü üzere; kamulaştırma ile ilgili yazdığımız yazının sistematiği ve içeriği esas alınarak bazı küçük değişikliklerle araya kanun madde metinleri serpiştirilerek yazı rewrite yapılmış. Bu durumun bir telif hakkı ihlali olduğu gayet açık.

Han Kriminal daha önce de sitemizden yazı kopyalamış, uyarımız üzerine yazıyı kaldırmıştı. Oysa şimdi Han Kriminal yetkilileri hiçbir uyarımızı dikkate almadıkları gibi yasal yollara başvuracağımıza ilişkin ikazı da ciddiye almadılar.

Han Kriminal Kimdir?

Yaptığımız araştırmalara göre sitemizdeki yazıları kopyalayan Han Kriminal’in site sorumlusu Doğan Ender Carsi Yapi F Blok No.6 Sanayi Mh. Pk.41040 Izmit/Kocaeli adresinde görünmektedir.

Han Kriminal sitesindeki iletişim bilgileri ise kendisini Genel Koordinatör, Kriminalistik, Adli Bilimler Uzmanı olarak tanıtan Mustafa Kaygısız isimli bir şahsa ait. Bu şahıs ile daha önce irtibata geçildiğinde hatalarını kabul edip kopya yazıları kaldırmıştı. Ancak, son kopyalanan yazıların güzelliği sanırım aklını çelmiş olmalı ki muhatap bile olmadı. Ahlaki çürümüşlük ülkenin her alanında olduğu gibi internet ortamında da kendini gösteriyor. Üstelik bu kişiler güven duyulması gereken bilirkişiler. Kendilerini tanıttıkları gibi bilirkişi olmalaarını umuyorum.

İnternetten uzmanlık adı altında websiteleri açıp başkalarının yazılarıyla kendilerini uzman gösteren binlerce insan var. Umuyorum ki yazı kopyalamalarına rağmen bu şahıslar gerçekten herhangi bir konunun uzmanıdırlar. İnsanlara adli süreçlerde zarar veren umut tacirleri olmamalarını diliyorum.

Han Kriminal Şikayet Başvurusu

Han Kriminal, https://bilirkisiraporlari com/ sitesiyle kopyalanmış yazıları yayınlamaktadır. Defalarca uyardık, artık Han Kriminal hakkında savcılığa şikayet başvurusu yapmak, yazıların kaldırılması ve yazılara erişimin engellenmesi için Sulh Ceza ve Fikri Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne başvurmak dışında herhangi bir yol kalmadı.

Han Kriminal şikayet başvurusu yapıldıktan sonra soruşturmayı sonuna kadar takip edeceğiz.


Avukat Baran Doğan Hukuk Bürosu

UYARI

Web sitemizdeki tüm makale ve içeriklerin telif hakkı Av. Baran Doğan’a aittir. Tüm makaleler hak sahipliğinin tescili amacıyla elektronik imzalı zaman damgalıdır. Sitemizdeki makalelerin kopyalanarak veya özetlenerek izinsiz bir şekilde başka web sitelerinde yayınlanması halinde hukuki ve cezai işlem yapılacaktır. Avukat meslektaşların makale içeriklerini dava dilekçelerinde kullanması serbesttir.

Makale Yazarlığı İçin

Avukat veya akademisyenler hukuk makalelerini özgeçmişleri ile birlikte yayımlanmak üzere avukatbd@gmail.com adresine gönderebilirler. Makale yazımında konu sınırlaması yoktur. Makalelerin uygulamaya yönelik bir perspektifle hazırlanması rica olunur.

Paylaş
RSS